Saplantılı Kişilik Testi

Saplantılı Kişilik testi ile saplantılı kişilik özelliklerine sahip olup olmadığınızı öğrenebilir, hangi saplantılı kişilik belirtilerini yaşadığınızı tespit edebilirsiniz. Saplantılı kişilik testinin gerçekçi sonuçlar verebilmesi için, verdiğiniz cevapların durumunuza uygun ve içten olması gereklidir. Bu testin sonuçları hiçbir şekilde bir tıbbi ve tedavi amaçlı bilgi vermez ve bu amaçla kullanılamaz.

 1. Düzenlemelere ve denetlemelere çok fazla zaman harcarım. 2. Konuşurken düşüncelerimi belli bir sırayla açıklamayı severim. 3. Mükemmeliyetçi olduğum söylenir. 4. Ayrıntılar üzerine yoğunlaştığımda, birşeyleri atladığım olmuştur. 5. Dağınıklığa dayanamam. 6. Ekip çalışmalarında, kendimi alınan sonuçtan sorumlu hissederim. 7. Hediyeler beni zor durumda bırakır, kendimi borçlu kalmış hissederim. 8. Cimri olmakla eleştiriliyorum. 9. işe yaramayan şeyleri atmakta zorlanırım. 10. Kendi muhasebemi kendim yaparım.Çekingen Kişilik Testi

Çekingen Kişilik testi ile çekingen kişilik özelliklerine sahip olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Testin doğru sonuç verebilmesi için, sorulara,  mümkün olduğunca doğru ve samimi cevaplar vermenizi öneririz. Bu test bilgi verme amacıyla oluşturulmuştur. Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz ve bu konuda fikir vermez. 

 1. Rahatsızlık duyacağım endişesiyle davetlere gidemediğim olmuştur. 2. Arkadaşlarım beni seçer, ben onları değil. 3. Bir sohbet sırasında, sıkıcı şeyler konuşurum korkusuyla susmayı tercih ederim. 4. Birinin karşısında kendimi gülünç hissedersem, bir daha o kişi ile görüşmemeyi tercih ederim. 5. Topluluk içinde duyduğum rahatsızlık, ortalama bir kişinin duyacağından daha fazladır. 6. Utangaçlığım nedeniyle, özel ve iş yaşamımda birçok fırsatı kaçırdım. 7. Yalnızca aile içinde ya da eski arkadaşlarımın arasında kendimi rahat hissederim. 8. İnsanları hayal kırıklığına uğratmaktan ya da beni sıkıcı bulmalarından korkarım. 9. Yeni tanıştığım biriyle konuşabilmek için çok zordur. 10. Yeni bir kişiyle tanışmadan önce, alkol ya da sakinleştirici aldığım olmuştur.Histriyonik Kişilik Testi

Histriyonik kişilik testi ile histriyonik kişilik özelliklerinizin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Testten en doğru ve geçerli sonucu almak için mümkün olduğunca samimi ve gerçekçi cevaplar vermeniz gerekmektedir. Aşağıdaki testi kendinize en uygun şıkkı seçerek cevaplayınız.  Ancak şunu unutmayın, buradaki testler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle tanı ya da tedavi amaçlı değildir ve bu amaçla kullanılmaz.

 1. Başkalarının bakışı benim için uyarıcıdır. 2. Bazen 'senaryo yazmak'la suçlandığım olur. 3. Kolayca heyecanlanırım. 4. Daha ileriye gitmek istemediğim durumlarda bile insanları baştan çıkarmaya bayılırım. 5. Başkalarının size yardım etmesi için, her şeyden önce onları kendinize hayran bırakmanız gerekir. 6. Topluluk içinde herkes benimle ilgilenmezse kendimi kötü hissederim. 7. Soğuk ve erişilmez kişilere aşık olma eğilimindeyim. 8. Bazen aşırı kışkırtıcı ve abartılı giyindiğim konusunda eleştiriler alırım. 9. Çıkış yolu bulamadığım durumlarda, kendimden geçtiğim olur. 10. Kendime sık sık, insanlar üzerinde nasıl bir etki bıraktığımı sorarım. 11. İnsanların benim hakkımda ne düşündüğü benim için çok önemlidir.Sosyal Fobi Testi

Sosyal fobi testi ile sosyal fobi olup olmadığınızı öğrenebilir, hangi sosyal fobi belirtilerini yaşadığınızı tespit edebilirsiniz. Sosyal fobi testinin gerçekçi sonuçlar verebilmesi için, verdiğiniz cevapların durumunuza uygun ve içten olması gereklidir. Bu testin sonuçları hiçbir şekilde bir tıbbi ve tedavi amaçlı bilgi vermez ve bu amaçla kullanılamaz.

 1. Önceden hazırlanmaksızın bir toplantıda kalkıp konuşmak 2. Dikkatleri üzerinde toplamak 3. Başkaları içerdeyken bir odaya girmek 4. Kendisinden daha yetkili biriyle konuşmak 5. Satın aldığı bir malı ödediği parayı geri almak üzere mağazaya iade etmek 6. Çok iyi tanımadığı birisine fikir ayrılığı veya hoşnutsuzluğun ifade edilmesi 7. Çok iyi tanımadığı bir kişiyle yüz yüze konuşmak 8. Çok iyi tanımadığı birisinin gözlerinin içine doğrudan bakmak 9. Kalabalık ve herkese açık yerlerde yemek yemek 10. Çok iyi tanımadığı bir kişiyle telefonla konuşmak 11. Satış elemanının yoğun baskısına karşı koymak 12. Evde misafir ağırlamak 13. Küçük bir grup faaliyetine katılmak 14. Kalabalık yerlerde telefonla konuşmak 15. Genel bir tuvalette ihtiyaç gidermek 16. Bir sınava girmek (Yetenek, bilgi, beceri vb.) 17. Cinsel ya da romantik bir ilişki amacıyla biriyle yakınlaşmaya çalışmak 18. Israrlı bir satıcıyı reddetmekKaygı-Anksiyete Testi

Kaygı-Anksiyete Testinin aşağıda yer alan soruların son zamanlarınızı  düşünerek cevaplayınız. Kaygı-Anksiyete testinin doğru sonuç vermesi için sorulara doğru ve size uygun cevabı vermeniz çok önemlidir. Bu test bilimsel bir test değildir ve hiçbir şekilde tanı ve kesin bilgi vermez. Kaygı-Anksiyete Testinin amacı kişilerin kaygı ve anksiyete düzeyleri hakkında genel bilgi vermektir.

 1. Tıbbi bir nedene bağlı olmadan bedeninizin herhangi bir yerinde uyuşma ve/veya karıncalanma
 2. Tıbbi bir nedene bağlı olmadan bedeninizi sıcak-ateş basmaları
 3. Gergin ve kaygılı durumlardan sonra gevşeyememe
 4. Çok kötü şeyler olacak korkusu
 5. Tıbbi bir neden bağlı olmadan kalp çarpıntısı yaşama
 6. Dengeyi ve kontrolü kaybetme korkusu
 7. Nefes almakta zorlanma; aldığınız nefesin yetmediğini hissetme
 8. Ölüm korkusu, ölmekten korkma
 9. Tıbbi bir nedene ve sıcağa bağlı olmayan ani terleme
 10. Delirme Korkusu yaşama
 11. Uykuya dalmakta zorlanma
 12. Sebepsiz iç sıkıntıları
kaygı testi,anksiyete testi, psikolojik testler,

 

Rorschach Testi

Rorschach testi İsviçreli bir psikiyatr olan Hermann Rorschach tarafından geliştirilmiştir. Psikanalize ilgi duyan ve bu alanda çalışmalar yapan Rorschach, aynı zamanda kişilerin hayal gücünü ölçmek için kullanılan mürekkep lekeleri ile de ilgilenmiştir. 

Rorschach Testi Kartlarından Bir Örnek
Rorschach Testi Kartlarından Bir Örnek
Kişiliğin dinamiklerini ölçen bu test, sözel bir test olup bireysel olarak uygulanmaktadır. 7-70 yaş arası herkese uygulanabilen Rorschach Testi’nde zaman sınırlaması yoktur. Materyali on tane kart ve kayıt formu olan test, siyah ve renkli mürekkep lekeleri içeren on resimden oluşur. Her kart kendi içerisinde şekil, renk, hareket ve gölge içermektedir. I, IV, V, VI, VII numaralı kartlar koyu renkli, siyah ve beyaz, II ve III numaralı kartlar siyah ve kırmızı renklerden oluşmakta, VIII, IX, ve X numaralı kartlar ise renklidir. Her kartın ortak özellikleri simetrik ve bir eksen etrafında oluşmalarıdır .

Hasta gruplarına uygulanabildiği gibi, psikiyatri alanında çocuklara, geriatri alanında yaşlılara, nöroloji alanında Alzheimer hastalarına, adli psikiyatri alanında suçlulara ve ordu içerisinde askerlere uygulanabilmektedir.