Online Terapi Nedir?

Online terapi, internet hayatımıza kattığı teknolojik kolaylıkları kullanarak, internet üzerinden anlık ya da  telefonla sesli olarak yapılan psikolojik danışmanlık hizmetidir. Dünyanın herhangi bir yerinden hiçbir ekstra komisyon ödemeden kredi kartı ile ödeme yaparak online terapi hizmeti alabilirsiniz.

Online Terapinin Avantajları Nelerdir?

Online terapi, internetin her evde kullanılabilir olması ve sunduğu kolaylıklarla birlikte son yıllarda hayatımıza girdi.Bugün, çok sayıda evde bilgisayar ve internet bağlantısı olması sebebiyle, internetin psikolojik danışmanlık hizmeti için kullanılabilmesi fikri ilk olarak yurtdışında uygulamaya konuldu .Kullanıcıların ev ortamlarında ve kendi evlerinin rahatlığında, bilgisayar ya da telefonlarının başında psikolojik danışmanlık alabiliyor olmaları, birçok kullanıcıyı cezbedince, online terapi birçok ülkede yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Nasıl Online Terapi Alabilirsiniz?

Randevu almak istediğiniz uzmanı seçip, 0312 446 40 76 ya da 05321602665  numaralı telefonu arayarak seçtiğiniz uzmandan online terapi almak istediğinizi belirtiyorsunuz. İsterseniz havale ile isterseniz size gönderilen link üzerinden Iyzico sağlayıcısının güvenilir ödeme sayfasından hiçbir komisyon ödemeden kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra sizin ve uzman için uygun olan zamanı belirleyip randevu alıyorsunuz. Randevu zamanında SKYPE, ZOOM yada Whatsapp programları üzerinden uzmanla iletişime geçiyorsunuz. Yapılan çalışmalar görüntülü yapılan psikoterapi seanslarının neredeyse yüz yüze yapılması kadar etkili olduğunu söylüyor.

Nasıl Ödeme Yapacağım?

İsterseniz size vereceğimiz hesaba havale ya da eft yapabilirsiniz. Ancak özellikle yurtdışından Türkiye’ye para transferi ciddi masraflar çıkartabilmektedir. Bu sebeple eğer dilerseniz dünyanın her yerinden hiçbir şekilde ekstra komisyon ödemeden kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemeleri size göndereceğimiz link üzerinden Payu (Iyzico) sistemi üzerinden güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

İyzico hakkında detaylı bilgi için: iyzico.com/kendim-icin/iyzicolu-ol

Online Terapi Seansı Ne Kadar Sürüyor?

Online Terapi seansları yüz yüze terapi seanslarıyla aynı şekilde sürmektedir. Online terapide bir seans 50 dakikadır.

Online Terapi İçin Neler Gerekli?

  • Kesintisiz ve yeterli hızda bir internet bağlantısı çok önemlidir. Düşük hızlı bağlantılar görüşme kalitesini olumsuz etkilemektedir.
  • Yeteri derecede aydınlık bir ortamda olmanız sizi daha iyi görebilmemizi sağlayacaktır.
  • Bilgisayarınızda ya da tabletinizde SKYPE programının yüklü olması gerekiyor.
  • Cep telefonu kulaklıkları hem sizin uzmanı duymanız hem de sesinizin karşı tarafa net gitmesi açısından çok işlevseldir.
  • Randevu saatinden birkaç dk önce  Skype ya da diğer programlar üzerinde online olmanız gerekmektedir.

Önemli Not: İntihar etmeye, kendinize ve başkalarına zarar vermeye dair düşüncelere sahip olduğunuz bir kriz durumundaysanız ve 18 yaşından küçükseniz online danışmanlık hizmeti verilememektedir.

Randevu ve Bilgi İçin

Fenomen Psikolojik Danışmanlık Merkezi

0312 446 40 76-0532 160 26 65