Fenomen Psikoloji Online Terapi Hizmeti

Online Terapi
Online Terapi

Online Terapi Nedir?

Online terapi, internet hayatımıza kattığı teknolojik kolaylıkları kullanarak, internet üzerinden anlık ya da  telefonla sesli olarak yapılan psikolojik danışmanlık hizmetidir.

Online Terapinin Avantajları Nelerdir?

Online terapi, internetin her evde kullanılabilir olması ve sunduğu kolaylıklarla birlikte son yıllarda hayatımıza girdi.Bugün, çok sayıda evde bilgisayar ve internet bağlantısı olması sebebiyle, internetin psikolojik danışmanlık hizmeti için kullanılabilmesi fikri ilk olarak yurtdışında uygulamaya konuldu .Kullanıcıların ev ortamlarında ve kendi evlerinin rahatlığında, bilgisayar ya da telefonlarının başında psikolojik danışmanlık alabiliyor olmaları, birçok kullanıcıyı cezbedince, online terapi birçok ülkede yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Nasıl Online Terapi Alabilirsiniz? Randevu almak istediğiniz uzmanı seçip, 0312 446 40 76 numaralı telefonu arayarak seçtiğiniz uzmandan online terapi almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Size belirtilen banka hesabına randevu ücretini yatırdıktan sonra sizin ve uzman için uygun olan zamanı belirleyip randevu alıyorsunuz. Randevu zamanında SKYPE programı ya da telefon ile uzmanla iletişime geçiyorsunuz. Online Terapi Seansı Ne Kadar Sürüyor? Online Terapi seansları yüzyüze terapi seanslarıyla aynı şekilde sürmektedir. Online terapide bir seans 60 dakikadır. Online Terapi İçin Neler Gerekli? Eğer uzmanımızla SKYPE programı üzerinden görüşecekseniz;

  • Kesintisiz ve yeterli hızda bir internet bağlantısı, 
  • Bilgisayarınızda ya da tabletinizde SKYPE programının yüklü olması,
  • Mikrofon özellikli kulaklığa (Cep telefonu kulaklıkları da aynı işleve sahiptir)  sahip olmanız gerekmektedir.
  • Randevu saatinde SKYPE üzerinde online olmanız gerekmektedir.

Eğer uzmanımızla telefon üzerinden görüşecekseniz;

  • Randevu zamanı geldiğinde size verilen telefon numarasından uzmanımıza ulaşmanız gerekmektedir.
Uzman Psikolog Beyhan BUDAK
Uzman Psikolog Beyhan BUDAK

Önemli Not: İntihar etmeye, kendinize ve başkalarına zarar vermeye dair düşüncelere sahip olduğunuz bir kriz durumundaysanız ve 18 yaşından küçükseniz online danışmanlık hizmeti verilememektedir.

Randevu ve Bilgi İçin

Fenomen Psikolojik Danışmanlık Merkezi

0312 446 40 76-0532 160 26 65