Stres Testi

Stres Testi‘ni çözerek, günlük hayat içinde ne kadar stres yaşadığınızı, stresin hayatınızı ne kadar etkilediğini öğrenebilirsiniz. Stres, modern yaşamda her bireyi az ya da çok etkileyen bir durumdur. Stres testi ile doğru sonuç almak için sorulara kendinize uygun olan doğru cevabı vermeniz çok önemlidir. Stres testi ile elde edilen sonuçlar, bir tanı ya da kesin bilgi vermemektedir. Ancak size içinde bulunduğunuz durum hakkında size genel bilgi verebilir.

 1. Kafam genelde çok karışıktır.
 2. Karar vermekte zorlanırım.
 3. Geleceğimi belirsiz olarak görüyorum.
 4. Hayatımı kontrol edemediğimi düşünüyorum.
 5. Yeteri kadar boş vaktim yok.
 6. Hayat benim için zamana karşı yarış gibidir.
 7. İşlerime konsantre olmakta zorlanıyorum.
 8. Kendime güven duyma ve özgüven konusunda eksikliklerim var.
 9. En küçük olumsuzluklar dahi beni çok kaygılandırır.
 10. Özel hayatım iş hayatımı olumsuz etkiler.
 11. Hayatımda krizler, bunalımlar birbirini izliyor.
 12. Duygularımı içimde saklarım, nadiren duygularımı diğer insanlarla paylaşırım.
 13. Kendimi genellikle yorgun hissederim.
 14. Sık sık, baş ağrısı yaşarım.
 15. Uyumakta zorlanırım.
 

10 comments

 1. Aşırı StreslisinizVerdiğiniz cevaplara dayanarak çok stresli olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu kadar yüksek düzeyde stres hem beden hem de ruh sağlığına ciddi anlamda tehdit oluşturur. Bu konuda hem hayatınızı hem de düşünce yapınızı değiştirmenizin zamanı gelmiş durumda. Ayrıca bu konuda bir ruh sağlığı uzmanında yardım almanızı öneririz.

 2. Testi çözerken sters bastı cevabı beklediğim için çok değişen birşey olmadı bu yaşta stres çok fazla benim yaşıtlarım sevgili peşinde koşarken ben hayatımı devam ettirmeye çalışıyorum

  1. Aynen… Hep Kullanıldım, Hiç Kullanan Taraf Olamadım…

  2. sana katılıyorum yaşıtlarım sevgili peşinde koşarken ben stres testi falan yapıyorum işte
   hayatımı siz düşünün

 3. Testi çözerken sters bastı cevabı beklediğim için çok değişen birşey olmadı bu yaşta stres çok fazla benim yaşıtlarım sevgili peşinde koşarken ben hayatımı devam ettirmeye çalışıyorum

 4. Ne biçim soruların cevapları ,strese girdim.

 5. Kesinlikle doğru cevap verdim .Ancak stres az da olsa hayatımı etkiliyor. Fakat diğer insanlara göre karşılaştığım sorunlara karşı bakış açım çok daha olumlu olduğundan da az etkileniyorum

 6. Sinirimi nasil yenerim

  1. Seni sinirlendirecek birşey söylendiğinde bunu söyleyenin yüzüne bak ve eşek gibi anırdığını düşün

  2. Arkadaşlar bu test ne kadar stresli olduğunuzu gösterir ama bu sakın ve sakın sizin stres bozukluğu olduğunuz anlamına gelmesin tabi büyük bir şanssızlıkla travma yaşamadıysanız, o farklı bir hastalık. Bu arada size stresle ilgili tecrübemi anlatayım, bilginiz olsun.

   12. sınıfta sınav stres falan derken benim kafa uçmuştu yukarıdaki belirtiler falan çoğu vardı.

   Arkadaş insan bir kanındaki değerlerine baktırsın. Vitamin, mineral dengesine. B12 – d3 – kalsiyum – magnezyum – folat(b9) – demir
   Bunların arasından olmazsa olmaz b12 vitamini var, beyni felç bile eder düşüklüğü, bende düşükken etrafa bakınca, minibüste heryerde sorundu, sürekli baş ağrısı vs.

   Sırada nörotransmitterlerden dopamin, nörepinefrin var. Dikkat eksikliğiniz varsa bendeki gibi (bende oluşmasının nedeni küçüklükten ergenliğe kadar ev, okul şehir değiştirmek çok çok fazla), beyinde belli sebeplerden dolayı bu nörotransmitterler salgılanmıyor olabilir.Bu yüzden bu kısımları uyaran ilaç kullanmak daha karlı olabilir. Psikiyatri doktoruna gidin.

   Ve eğer bunları hallettiyseniz sırada işin klasiği kahve çay veya nescafedeki kafein var. Sizi daha zinde tutabilir ve modern dünyaya karşı daha güçlü olabilirsiniz.

   Tabi biraz müzik belki takip ettiğiniz YouTube videoları da olabilir biraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.