Paranoyak Kişilik Testi

Aşağıdaki paranoyak kişilik testinde, paranoid kişilik özellikleri yer almaktadır. Bu sorulara son zamanlarınızı düşünerek, samimi cevaplarlar vermenizi öneririz. Verdiğiniz cevapların samimiyetine bağlı olarak daha gerçekçi cevaplar alabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın, buradaki testler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle tanı ya da tedavi amaçlı değildir ve bu amaçla kullanılmaz.

 1. Benimle ilgili şaka yapılmasını kaldıramıyorum. 2. Şimdiye kadar birçok insanla aram bozuldu, çünkü bana kötü davrandıklarını sanıyordum. 3. Yeni tanıdığım insanlara güvenmeme taraftarıyım. 4. Her zaman düşündüğümüzden çok düşmanımız vardır. 5. Birine bir sır verdiğim zaman, daha sonra bunu bana karşı kullanmasından korkarım. 6. İnsanlar beni, kimseye güvenmediğim için eleştirirler. 7. Hayatta başarılı olmak için her zaman katı ve dediğim dedik olunmalıdır. 8. Beni takdir ettikleri zaman, herhalde benden birşey istiyorlar diye düşünürüm. 9. Sık sık, kötü davranışlarından dolayı cezalandırmak istediğim insanları düşünüyorum. 10. Bu sorular beni rahatsız ediyor.13 comments

 1. ŞİZOFREN VE DEPRESYON VAR BENDE

 2. ŞİZOFREN VAR DEPRESYON VAR

 3. Ya sevgilim beni aldatıyor ya da ben hastayım bunu düşünmek işin içinden çıkamamak beni çok yoruyor kafamın içini yiyip bitiriyor çok yıprandım böyle bir aldatma söz konusu varsa ve ortaya çıktığında bununla yüzleşmek de beni çok korkutuyor deliricem böyle yaşamak hayatı çok zorlaştırdı ne yapacağımı bilmiyorum adres bilmeyen ve nereye gitmek istediğini bilmeyen bir yolcuyum..

  1. sizi çok iyi anlıyorum. Aynı şeylerden muzdarip durumdayım. Allah yardımcımız olsun

 4. insanlar umrumda olmaz yasam felsefesi banane, ugrasamam kim ne nasıl istiyosa oyle yaşasın ama zalimler, kötülük yapanlar yasamamali onlar bu dünyanın pisligi yerleri toprak alti

 5. Verdiğiniz cevaplara göre, paranoid kişilik özelliklerinin birçoğunu taşıyorsunuz. Bu belirtileri sizin için hayatın daha zor ve gergin geçtiğini, diğer insanların güvenilmez olduğunu ve birçok insanın sizin aleyhinizde düşündüğünü ya da düşüneceği ihtimali sizi mutsuz ediyor. Bu durumda bir uzmandan yardım almanız size çok fayda sağlayabilir.

 6. Ben zaten poradaid şizofren hastasıyım

  1. gerçekten şizofren misin?

  2. Nasıl biraz bahseder misin çünkü bende kendimden şüpheleniyorum

 7. normal bir insan kadar şüpecisin yazıo oysaki hergün paronoyak bilgile okurum garip…

 8. Berbatım

 9. yaşamak herşeye rağmen güzel

  1. şüphe her yerde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.