İstanbul Çocuk Değerlendirme Testleri 23-24 Kasım 2013

İstanbul Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

23-24  Kasım 2013  Cumartesi – Pazar 2013

çocuk-eğitimiFenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi olarak İstanbul’da Acıbadem Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi işbirliğiyle ruh sağlığı profosyonellerine yönelik alanda  en çok kullanılan Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi düzenliyoruz. Aşağıda eğitimi verilecek olan testler ve katılım hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıda belirtildiği şekliyle kesin kayıt yaptırmalara gerekmektedir.

  Ankara Gelişim Envanteri (AGTE): 0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimi bu testte 4 farklı alanda incelenmektedir. Bu test sadece anne baba veya çocukla daha çok vakit geçiren veya ilgilenen kişi tarafından doldurulmalıdır. Çocuğun becerilerini değerlendirmeye yöneliktir.

2-     Bender Gestalt: 9 basit çizimden oluşan görsel motor algılama, performans testidir. Çocuk ve yetişkin olarak ayrılan bu test artık daha çok çocuklara yönelik kullanılmaktadır. Çocuklar için kullanılan formunda yas siniri 5 yas 6 ay ila 11 yas arasıdır.

3-     Benton Görsel Bellek Testi:  8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

4-     Peabody Kelime Anlama Testi: 100 resimden oluşmaktadır. Çocuğun 100 resme bakarak doğru olarak tanımlaması istenir. Aldığı doğru sayısına göre çocuğun dil gelişim yaşı ortaya çıkar.

5-     Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası:  Çocuklarda Özgül Öğrenme Güçlüğünü tespit etmek için kullanılan test ve ölçekler. Bunlar:  Gessel Testi, Okuma testi, işittiğini yazma testi, matematik testi, sıralama testi, saat çizme testi

Eğitim Süresi: 2 gün (10:00-17:00)

Ücret: 500 TL  + KDV  (90 TL) Toplam: 590  TL

Eğitim Tarihi: 23-24 Kasım 2013 Cumartesi – Pazar günü

Katılabilecek Meslekler: Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, bu bölümlerin 3. ve 4. sınıf öğrencileri.

Sertifikasyon: Katılımcılardan eğitimini aldıkları her testi (1 ay içinde) , 2 çocuğa uygulamaları ve raporunu eğitimciye göndemerleri istenecektir. Gönderilen raporlar değerlendirildikten sonra, sertifikalar adayların adresine gönderilecektir.

Verilecek sertifika ile  testleri kamuda ve özelde uygulayabilirsiniz.

Katılım: Eğitime katılmak isteyenlerin kesin kayıt yaptırabilmeleri için  eğitim ücretinin 150 TL’lık kısmını peşin olarak 20 Kasım 2013 Salı gününe kadar aşağıdaki banka  hesabına yatırıp, 0312 446 40 76 – 0532 160 26 65  numaralı telefonlardan kesin kayıt yaptırmaları gerekmektedir.Lütfen ödeme yaparken açıklama kısmına Çocuk-Ad Soyad yazınız. Eğitim ücretini yatırmadan önce lütfen arayarak kontenjan durumu hakkında bilgi alınız.

Eğitimci Uzman Klinik Psikolog Bilgen Işık Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Bilgen IŞIK, ODTÜ Psikoloji bölümünden, sonrasında ise aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Bölümünden uzmanlık derecesini alarak mezun olmuştur. Yüksek Lisans tezinde çocuklukta algılanan anne baba tutumlarının yetişkinlikteki ruh sağlığına etkisini çalıştı. Bu tez daha sonra uluslararası bir yayınevi tarafından yayınlandı ve halen satışı devam etmektedir.  Yüksek Lisans programına devam ederken Ankara Tıp Fakültesi, Çocuk Psikiyatrisi anabilim Dalından görev yaptı.  Bu görevi  sırasında, otizmi olan çocuklara grup eğitimi vermiştir. Dikkat eksikliği olan ve özgül öğrenme güçlüğü olan çocuklarla  çalıştı. Aynı zamanda, zorlukları olan 0-3 yaş arası bebekler ve annelerine etkileşim rehberliği programını uygulamıştır. Ardından, Çocuk ve Ergen Ruh sağlığı alanında formal bir eğitim almak istediği için İngilterede bu alanda 2. Yüksek lisansını yapmıştır. Bu eğitim sırasında, Londra Lambeth bölgesinde çocuk kliniğinde çalışmıştır. 2. Yüksek lisans tezinde annelerin doğum sonrasında yaşadıkları ruh sağlığı problemlerinin bebeğin gelimine etkisini ve anne- bebek ilişkisine etkisini çalıştı.  Pedagog- Çocuk Psikoloğu Bilgen IŞIK Türk Psikologlar Derneği ve Dünya Bebek Ruh Sağlığı derneği üyesidir.

Ayrıntılı Özgeçmişi İçin Lütfen Tıklayın.

Hesap Bilgileri

Beyhan BUDAK Adına

Garanti Bankası Ayrancı Şubesi

IBAN: TR02 0006 2001 2840 0006 6381 83

ADRESİMİZ

Fenomen Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Uğur Mumcu Cad. No:85/6 Çankaya Ankara

İletişim Numaralarımız

0532 160 26 65

0312 446 40 76

Eğitim Adresi

Acıbadem Psikoloji

Sarayardı Caddesi no:17/8 Acıbadem / Kadıköy

0(216) 428 00 76

0(546) 428 00 76

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.