Evliliğinize Heyecan Katmanızı Sağlayacak 5 Altın Tüyo

Hayatınızı sürdürmek istediğiniz kişi ile evlenip mutlu bir yuva kurduğunuzda, ilk zamanlarda her şey güllük gülistanlıktır. Sürekli birbirinizi görmek, saatlerce göz göze konuşmak, birbirinize dokunmak, her şeyi birlikte yapmak istersiniz. Bu hep böyle olacak zannederken, bir de bakmışsınız zamanla birbirinize ayırdığınız vakit azalmış, etkinlikler ayrılmış, ne göz göze saatlerce ettiğiniz sohbetler var, ne de o sohbetlerin eski tadı kalmış. Her koşulda birbirinize dokunmak için fırsat kollamıyorsunuz.

“Neden böyle oldu, aramızdaki hisler ve uyumlar azaldı mı, aşkımız buraya kadar mıydı, evlilik aşkı öldürür mü?” endişe ve kaygılara sakın kapılmayın. Çünkü yaşadığınız şey; ne aşk bitmesi, ne hislerin ve uyumun azalması değil. Eşiniz ile aranızda olan bu durum evli olan bütün çiftlerin belli bir dönem veya dönemlerde mutlaka yaşadığı, heyecan kaybı. Evet, evliliğinizde minik bir soğuk algınlığı yaşıyor diyebiliriz. Fakat unutmayın; soğuk algınlığı, minik bir hastalık ama erken önlem alınmazsa büyüyüp daha şiddetli ve tehlikeli bir hastalığa dönüşebilir. Evlilikte de durum böyledir, bu heyecan azalmalarını dikkate almayıp önlemini almazsak ileride birikip daha büyük ve tehlikeli bir boyuta ulaşabilir. Elbette, bunun çözümü var. Fakat evliliğin her aşaması gibi bencil değil, birlikte hareket eder ve çaba gösterirseniz olumlu bir sonuca ulaşmanız çok daha kolay ve kalıcı olacaktır.  Peki, yaşadığınız bu heyecan kaybını nasıl atlatır ve evliliğinize nasıl heyecan katarsınız. Bunun için size 5 altın tüyomuz var, hep beraber göz atalım.

 

1) Hiç Yapmadığınız Bir Şey Yapın

 

Sizi ilk tanıdığı andan itibaren aynısınız. Dış görünüşünüz, kıyafet seçiminiz, saç veya sakal tarzınız, konuşmalarınız hatta sürpriz veya hediyeleriniz dahi artık onu şaşırtmıyor. Bu durumda yapmanız gereken, bir gün aniden hiç yapmadığınız bir şey yapın. Örneğin, alabileceğinizi hiç düşünemeyeceği büyük bir hediyeden, hiç söylemeyeceğiniz minik bir hoş söz veya iltifata kadar geniş bir seçenek bir yelpazede olabilir. Siz en iyisi bizi dinleyin ve bir gün aniden onu çok şaşırtacak bir hamle yapın. Bu hem onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterecek, hem de sizi yeniden keşfetmek için heyecan duyacaktır. 

2) Yatağınıza da Heyecan Katın

 

 

Evlilikte heyecan denildiği zaman sağlıklı bir evliliğin olmazsa olmazı cinsel hayatınızı da es geçmemelisiniz. Evet, günlük hayatımızdaki maske ve kalıplaşmış düşüncelerimizden sıyrılıp en fazla kendimiz olduğumuz yer, yatak odamızdır. Siz de, eşiniz ve kendiniz için bu yenilik ve farklılık fırsatını kaçırmayıp değerlendirin ve harekete geçin.

 

3) Bir Hafta Sonu Kaçamağı Ayarlayın

 

Bir evliliğin heyecanı için en büyük tehlike, monoton ve klasikleşmiş bir yaşam tarzıdır. Her gününüz aynı geçiyor ve hiçbir değişiklik olmuyorsa, bu birbiriniz için karşılıklı bir beklentisizlik sürecine girmenize neden olur. Sonuç olarak, evliliğiniz adeta yavan bir yemeğe dönüşür. Sizin ise, bu yemeğe çeşitli soslar ve baharatlar ile lezzet ve aroma vererek yemeği yavanlıktan çıkarıp tercih edilesi bir hale getirmeniz gerekmektedir. Bu da evlilikte vakit buldukça her zaman yapamadığınız bir kaçamak veya tatildir. Hem kafanızı dinleyecek ve rahatlayacak, hem de birbiriniz ile eğlenmenin tadına doyamayacaksınız.

 

4) Onu Hala Aynı Heyecan İle Sevdiğinizi Her Fırsatta Hatırlatın

 

Kadın veya erkek fark etmeksizin herkes sevildiğini her koşulda ve fırsatta hissetmek ister. Birbirinize heyecan ile ilk bakışınız, en mutlu olduğunuz günlerdeki o ilgiyi ve sevgiyi yeniden yaşamak ve hatırlatılmasını ister. Siz de eğer birbirinize karşılıklı olarak sevginizi ve ilginizi bıkmadan hissettirirseniz, evliliğinizin ve aşkınızın heyecanı hep ilk günkü gibi kalmaya devam edecektir.

 

5) Baş Başa Zamanlarınızı Artırın

 

Evlilik, iki kişilik bir yoldur. Bu yolda, dışarıdan gelen etki veya kişileri ilişkinizden ne kadar uzak tutarsanız, aranızdaki bağ ve ilişki de o kadar kuvvetli ve kalıcı olacaktır. Bunu korumanın sırrı ise, baş başa olup birbirinizi dinlediğiniz anları çoğaltmanızdan geçmektedir.

Siz de, evliliğinizi canlandırmak ve heyecan katmak istiyorsanız, bu altın değerindeki tüyolarımızdan bir veya birkaçını deneyip sonuçları kendiniz görebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek ve daha ciddi sorunlarınız ile başa çıkmak isterseniz Fenomen Psikoloji’den randevu alarak birçok sorununuzu kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Unutmayın, yalnız değilsiniz ve daima destek var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.