Eşinize Sevginizi Göstermenin 7 Basit Yolu

Küçük ve basit şeylere dikkat etsek aslında hayat çok daha kolay olabilir. Hayatın her alanında gözden kaçırılan ayrıntılar veya atlanan minik şeyler birikerek büyük sorunlara yol açabiliyor. Evliliklerde de bu risk her zaman var. Oysa basit davranışlarla daha huzurlu bir evliliğe sahip olabilir ve eşinize onu sevdiğinizi kolaylıkla hissettirebilirsiniz.

İşte o küçük ama güçlü davranışlar:

Eşinize bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sorun.

Günlük hayatın telaşı içinde bunu unutuyor olabilirsiniz. Ancak ister evde ister dışardayken ya da yaptığı bir işte yardıma ihtiyacı olup olmadığını sormanız sizin yardım edemeyeceğiniz bir şey yapıyor olsa bile eşinizi sevindirecektir.

Eşinizin ailesine karşı iyi olun.

Eşinizin ailesiyle çok yakın bir ilişkiniz olmayabilir ancak unutmayın ki onlar eşinizin hayatında önemli bir yere sahip ve değerliler. Onun değer verdiği insanlara karşı iyi davranmanız eşinizi sevdiğiniz için yaptığınız bir şeydir ve o da bunu anlayacaktır.

Eşinizi dinleyin.

Eşinizle yalnızca konuştuğunuz ve dinlediğiniz akşamlar geçirebilirsiniz. Bu sakinlik size iyi gelecektir. Konuşmalarınız ciddi ve hayati önem taşıyan konular olmasa dahi onu dinlemek ve söylediklerine değer vermek samimiyetinizin ve sevginizin bir göstergesidir.

Kabalaşmadan karşı çıkın.

Eşinizle fikir ayrılığınız olduğunda bunu elbette belirtin ama kabalaşarak, kalp kırarak değil. Fikir ayrılığınızı konuşmak illa kötü bir şey olmamalı ve kavgaya dönüşmemeli. Sağlıklı bir şekilde de fikir ayrılığına düşebilirsiniz.

Ev işlerinde birbirinize yardım edin.

Eğer eşinizin yapmayı sevmediği bir ev işi varsa ona yardım etmeyi veya o işi kendiniz yapmayı teklif edebilirsiniz. Evlilik ortaklık demekse zaten doğru olan davranış da bu olacaktır. Ayrıca sevmediği bir işi yalnız yaptığı için hissedeceği stresi de yok etmiş olursunuz.

İşi daha ilgi çekici hale getirin.

Eşinize sevginizi göstermek için yapabileceğiniz şeyler yalnızca ev ile sınırlı değildir. Onun için işi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Pazartesi sendromu yaşarken çantasında sizin tarafından yazılmış güzel bir not bulması o iş gününü çok daha pozitif ve mutlu geçirmesine yardım edecektir.

Aranızdaki Bağa Öncelik Verin

Bağlılık gösterdiğiniz en küçük davranış bile evliliğinize büyük katkılar sağlar özellikle de alışkanlık haline gelirse. Markete giderken eşinizin elini tutmak, hissettiğiniz sevgiyi ona söylemek gibi minik şeylerin olumlu etkileri sizi bile şaşırtabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.