Klinik Psikolog Beyhan BUDAK Kimdir?

İlköğretim ve lise eğitimimi Ankara’da aldım. İnsana dair olan herşeyin inanılmaz bir şekilde beni kendine çekmesiyle birlikte üniversite tercihlerimin hepsi psikolojiden yana oldu ve ilk tercihim olan İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım.

Beyhan Budak, O Satın Aldığın Şey Mutluluk Değil! Konuşmasından-TedX Kaleiçi 2018

İstanbul’un bilim, kültür ve sanat konusundaki sınırsız imkanlarını sonuna kadar kullandım. Birçok insanla tanıştım, birçok dernekle sosyal projelerde yer aldım. Mesleki olsun meslek dışı olsun birçok panele, seminere ve eğitime katıldım. Dershanede, kreşlerde, rehabilitasyon merkezinde, hastanelerde stajlar yaptım. İstanbul’da geçen dolu dolu 4 yılın ardından tekrar Ankara’ya döndüm. Mezun olduktan bir hafta sonra bir özel eğitim merkezinde işe başladım. Burada bir süre çocuklarla ve aileleriyle çalıştıktan sonra  Tedaş Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başladım. Fakat yapmak istediğim işin bu olmadığına karar vererek Tedaş’tan istifa edip Sağlık Bakanlığı’nda Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesinde uzun yıllar çalıştıktan sonra özel sektöre geçiş yaptım.

Lisans eğitimimden sonra  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2011) ve Klinik Psikoloji (2016) alanlarında yüksek lisans yaptım.

Birçok tv ve radyo programında yer aldım, çizgi film senaryolarına danışmanlık yaptım, fabrikalarda çalışan destek hizmeti verdim.

2018 yılında Antalya’da TedX Kaleiçi etkinliğinde “O Satın Aldığın Şey Mutluluk Değil!” ve 2019 yılında Tedx İzmir’de “İnsan Nasıl Değişir, Nasıl Değişmez?” başlıklı konuşmaları yaptım.

Şu anda kurucusu olduğum Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve kurumlara eğitim hizmetleri vermekteyim.

Youtube kanalımda her hafta popüler psikoloji ve kişisel gelişim konularında videolar yayınlıyorum. Bugüne kadar videolarımı 1 milyon 700 binden fazla insan yaklaşık 130 Milyon kez izledi. Yayınlanmış iki kitabım var. 2019 yılında Kendine İyi Davran Güzel İnsan, 2020 yılında Senin Suçun Değil-Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi isimli kitaplarım yayınlandı.
Videolarımın ses kayıtlarını ve kendine yardım konularında  bazı önerileri podcast olarak yayınlıyorum. 2020 yılında podcast kanalım, Spotify tarafından Türkiye’nin en çok dinlenen podcast kanalı olarak açıklandı. Her Perşembe, Milliyet Gazetesindeki köşemde, kendine iyi davranmakla ilgili yazıyorum.
Türk Psikologlar Derneği üyesiyim. Evliyim ve iki çocuğum var.

Bağlantılar

Sosyal  Medya Hesaplarım

Burada yer alan hesaplardan başka hesabım yoktur.

 Aldığım Eğitimler

 • Şema Terapi Eğitimi (Alp Karaosmanoğlu)
 • Şema Terapi Süpervizyonu (Alp Karaosmanoğlu)
 • Bilişsel-Davranışçı Terapi Eğitimi (Hakan Türkçapar)
 • MMPI Eğitimi-(Türk Psikologlar Derneği) Sedat IŞIKLI
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitimci Eğitimi
 • EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Eğitimi) (Dilek Gürel)
 • Başkent Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programı,
 • Cinsel İşlev Bozuklukluklarında Değerlendirme ve Tedavi Yaklaşımları (Türk Psikologlar Derneği)
 • Okullarda İntihar Davranışının Önlenmesi Eğitimi,
 • Kadına Yönelik Şiddet ve Çözümleri Eğitimi.
 • Sınav Kaygısı ve Sınav Kaygısına Bilişsel Müdahaleler (Türk Psikologlar Derneği)

Comments are closed.