Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi 

25-26 Ekim Cumartesi – Pazar 2014

Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi olarak  ruh sağlığı profosyonellerine yönelik alanda  en çok kullanılan Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi düzenliyoruz. Aşağıda eğitimi verilecek olan testler ve katılım hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin aşağıda belirtildiği şekliyle kesin kayıt yaptırmalara gerekmektedir.

1-     Ankara Gelişim Envanteri (AGTE): 0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimi bu testte 4 farklı alanda incelenmektedir. Bu test sadece anne baba veya çocukla daha çok vakit geçiren veya ilgilenen kişi tarafından doldurulmalıdır. Çocuğun becerilerini değerlendirmeye yöneliktir.

2-     Bender Gestalt: 9 basit çizimden oluşan görsel motor algılama, performans testidir. Çocuk ve yetişkin olarak ayrılan bu test artık daha çok çocuklara yönelik kullanılmaktadır. Çocuklar için kullanılan formunda yas siniri 5 yas 6 ay ila 11 yas arasıdır.

3-     Benton Görsel Bellek Testi:  8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

4-     Peabody Kelime Anlama Testi: 100 resimden oluşmaktadır. Çocuğun 100 resme bakarak doğru olarak tanımlaması istenir. Aldığı doğru sayısına göre çocuğun dil gelişim yaşı ortaya çıkar.

5-     Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası:  Çocuklarda Özgül Öğrenme Güçlüğünü tespit etmek için kullanılan test ve ölçekler. Bunlar:  Gessel Testi, Okuma testi, işittiğini yazma testi, gördüğünü yazma testi, matematik testi, sıralama testi, saat çizme testi

6- Metropolitan Okul Olgunluğu Testi:Bu test okula yeni başlayanların birinci sınıf talimatlarını anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özelliklerini ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Test çocukları anaokulun sonunda veya birinci sınıfın başlangıcında incelemek için kullanılmaktadır. Test 5yaş 6 ay – 6 yaş çocuklarına uygulanmaktadır.

7- Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi: 4 yaş 6 ay ile 7 yaş 11 ay arasındaki çocuklara uygulanır, görsel algı seviyelerini ölçer ve görsel alanda hangisinin geliştirilmesi gerektiğini gösterir.

Eğitim Süresi: 2 gün (09:00-17:00)

Ücret: 600 TL (KDV Dahil)

Eğitim Tarihi: 25-26 Ekim 2014 Cumartesi – Pazar günü

Katılabilecek Meslekler: Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanları, Özel Eğitimciler ve bu bölümlerin 3. ve 4. sınıf öğrencileri.

Sertifikasyon: Her katılımcıya eğitim sonunda katılım sertifikası verilecektir. Ayrıca katılımcılardan eğitimini aldıkları her testi (1 ay içinde) , 2 çocuğa uygulamaları ve raporunu eğitimciye göndemerleri istenecektir. Gönderilen raporlar değerlendirildikten sonra, katılımcılara uygulama sertifikası gönderilecektir.

Verilecek sertifika ile  testleri kamuda ve özelde uygulayabilirsiniz.

Katılım: Eğitime katılmak isteyenlerin kesin kayıt yaptırabilmeleri için  eğitim ücretinin 100 TL’lık kısmını peşin olarak 22 Ekim 2014 Çarşamba gününe kadar aşağıdaki banka  hesabına yatırıp, 0312 446 40 76 – 0532 160 26 65  numaralı telefonlardan kesin kayıt yaptırmaları gerekmektedir.Lütfen ödeme yaparken açıklama kısmına Çocuk-Ad Soyad yazınız. Eğitim ücretini yatırmadan önce lütfen arayarak kontenjan durumu hakkında bilgi alınız.

Eğitimci Uzman Klinik Psikolog Bilgen Işık Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Bilgen IŞIK, ODTÜ Psikoloji bölümünden, sonrasında ise aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Bölümünden uzmanlık derecesini alarak mezun olmuştur. Yüksek Lisans tezinde çocuklukta algılanan anne baba tutumlarının yetişkinlikteki ruh sağlığına etkisini çalıştı. Bu tez daha sonra uluslararası bir yayınevi tarafından yayınlandı ve halen satışı devam etmektedir.  Yüksek Lisans programına devam ederken Ankara Tıp Fakültesi, Çocuk Psikiyatrisi anabilim Dalından görev yaptı.  Bu görevi  sırasında, otizmi olan çocuklara grup eğitimi vermiştir. Dikkat eksikliği olan ve özgül öğrenme güçlüğü olan çocuklarla  çalıştı. Aynı zamanda, zorlukları olan 0-3 yaş arası bebekler ve annelerine etkileşim rehberliği programını uygulamıştır. Ardından, Çocuk ve Ergen Ruh sağlığı alanında formal bir eğitim almak istediği için İngilterede bu alanda 2. Yüksek lisansını yapmıştır. Bu eğitim sırasında, Londra Lambeth bölgesinde çocuk kliniğinde çalışmıştır. 2. Yüksek lisans tezinde annelerin doğum sonrasında yaşadıkları ruh sağlığı problemlerinin bebeğin gelimine etkisini ve anne- bebek ilişkisine etkisini çalıştı.  Pedagog- Çocuk Psikoloğu Bilgen IŞIK Türk Psikologlar Derneği ve Dünya Bebek Ruh Sağlığı derneği üyesidir.

Ayrıntılı Özgeçmişi İçin Lütfen Tıklayın.

Hesap Bilgileri

Beyhan BUDAK Adına

Garanti Bankası Ayrancı Şubesi

IBAN: TR02 0006 2001 2840 0006 6381 83

ADRESİMİZ

Fenomen Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Uğur Mumcu Cad. No:54/1 (Ziraat Bankası Üstü) Çankaya Ankara

İletişim Numaralarımız

0532 160 26 65

0312 446 40 76

One comment on “Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

  1. Merhaba, yeni sezon sertifikalı psikolojik testler ne zaman baslıyor, tarihlerini sormak istemistim.

    iyi calısmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.