“Cinsel olarak kendimi istekli hissetmiyorum” Diyenler İçin 4 Çözüm Önerisi

Cinsellik tıpkı yemek, içmek, gezmek ve keyifli dakikalar geçirmek gibi hayatımızın olağan bir parçası. Bu konu her ne kadar toplumumuzda tabu olarak görülse de, cinselliği konuşmak ve bu konu hakkındaki sorunlarımızı paylaşmak cinsel hayatımız açısından çok önemlidir. Hepimiz zaman zaman cinsel hayatımızda problemler ile karşılaşabiliriz. Kimimiz cinsel hayatımızda yaşadığımız problemleri doktorlar aracılığı ile çözse dahi, kimimizin kafasında soru işaretleri kalabilir. Peki, bu soru işaretlerine çözümler var mıdır? Eğer fiziki olarak bir rahatsızlığınız bulunmuyorsa, psikolojik olarak cinsel anlamda problemler yaşıyor olabilirsiniz. Psikolojik olarak cinsel anlamda kendinizi isteksiz buluyorsanız, sizler için 4 çözüm önerimiz var;

1) Yatağa Kafanızdakiler İle Girmeyin

Yoğun iş günü bitip eve geldiğinizde hayatın bütün yükünü ve yorgunluğunu kapının dışında bırakmanız, hem ruhsal hem de bedensel açıdan size oldukça rahatlatacaktır. Beyninizde ve bedeninizde bu rahatlığı ve huzuru sağladığınız zaman cinsel anlamda da belli bir hazır bulunuşluluk ve isteğe erişmiş olacaksınız. Bundan sonrası, yatak odası kapısından kendinizden emin adımlarla ve ne istediğinizi bilir şekilde yatağa girmenize kalacaktır. Partnerinizin de desteği ve ilgisi ile aradığınız mutluluk ve hazzı doruklarında yaşamamanız için geriye hiçbir sebep kalmayacaktır.

2) Partneriniz ile Denge ve Uyumu Yakalayın

Kaygı ve stresinizi bir kenara bıraktığınızda, işiniz büyük oranda partneriniz ile yakaladığınız uyum ve dengeye bağlıdır. Günlük hayatın stresinden kurtulduğunuzda, kendinize ve partnerinize daha çok zaman ayırarak birbirinizin isteklerini daha net bir şekilde görebilirsiniz. Aranızdaki denge ve uyum sadece bedensel anlamda değil, zihin anlamında da önemlidir. Çünkü birbirini anlayan, karşılıklı iletişimi gelişmiş ve birbirini daha iyi tanıyan çiftlerin cinsel uyum ve isteğinin daha fazla olduğu görülmektedir. Bu yüzden sadece kendi istekleriniz değil, partnerinizin isteklerine de odaklanmanız cinsel problemlerinizi aşmanıza yardımcı olabilir.

3) Seks Bir İhtiyaçtır: Kendinizi Keşfedin

Nasıl ki hava, su, yemek bir ihtiyaçtır, cinsel isteğin giderilmesi ve doygunluğa ulaşılması da insan doğasının vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. Ancak burada en önemli noktalardan birisi ister kadın ister erkek olsun, kişinin kendisini ve kendi ihtiyaçlarını tanıyamamış veya tanımamış olmasıdır. Herkesin farklı fantezi dünyaları ve ilginç istekleri olabilir. Cinsel hayatınızı düşündüğünüz zaman sizi neler heyecanlandırıyor? Vücudunuzu ne kadar tanıyorsunuz? Önceliğiniz, her zaman kendinizi keşfetmek ve zamanla isteklerinizi anlamak olmalıdır. 

4) Cinselliğin Doğal İlacı: Romantik Ambiyans

Cinselliğin mutlu bir sona ulaşması için bedensel ve ruhsal bir bütünlüğün sağlanması gereklidir. Bu ise, birçok faktörün bir arada sağlanmasını gerektirir. Hepimiz için farklı olan bu koşullar bir noktada buluşur elbet: romantik ve hoş bir ambiyans. Kapıyı açıyorsunuz ve her yerde evinize minik renkli parıltılar yayan büyük küçük mumlar, fonda hoş bir müzik, masada çiçekler ve sevdiğiniz yemekler eşliğinde partneriniz sizi karşılıyor. Kim böyle bir ortama hayır diyebilir ki? O an günün bütün stresi ve hayatınızdaki kaygılar sizi yavaş yavaş terk edecek ve ortamın havası ile bütünleşip kendinizi bir an önce mutluluğun kollarına bırakmak isteyeceksiniz.

Gördüğünüz gibi, size imkânsız ve çözülmez olarak gelebilecek pek çok problemin aslında bir çözümü var. Burada belirttiğimiz üzere önemli olan kendinize zaman ayırmanız, kendinizi tanımanız ve uygun ortamlar oluşturarak çözüme ulaşmanız. Cinsellik hepimizin hayatında önemli bir yer ediniyor. Kimi zaman kafamız dolu, kimi zaman başka problemler ile meşgul olurken, kendimize ve partnerimize zaman ayırmakta zorlanabiliriz. Ancak her şeyin bir çözümü var, yeter ki siz isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.