Boşanmanın Ergenler Üzerindeki Etkisi

Kimse boşanmak için evlenmez. Ancak özellikle günümüzde boşanma vakaları ile oldukça sık karşılaşmaktayız. Bu vakalarda boşanmanın aileye etkisinin ise olumsuz olduğunu görmekteyiz. Ancak ergenlik dönemindeki çocuklarda boşanmanın etkileri daha farklı olabiliyor.
Uzman psikolog Beyhan Budak’a göre, ergen çocuk boşanmaya öfke ile karşılık verebiliyor. Bazen anne-babasına, bazen kendisine, bazen de çevresine bu öfkeyi gösterebiliyor. Buna ek olarak kendisini yalnız hissetmesi, arkadaşlarının onun hakkında düşünecekleri, disiplin problemleri, madde problemi olasılığı, cinsel davranışlar ve okul başarısında düşüş olasılıklarıyla karşılaşılabiliniyor.

One comment on “Boşanmanın Ergenler Üzerindeki Etkisi

  1. Merhaba damla ben biz eşimle 4yil once boşandık bir kızımız var 15 yaşında her şeye çabuk sinirleniyor tabiri caizse nabza göre şerbet veriyor ben sinir hastasıyım kizim için ne yapabilirim yardım edin lütfen saygilar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.