Başarılı İnsanların Kazandıran 10 Düşüncesi

Başarılı insanları diğer insanlardan ayıran belirli özelliklere sahip olduklarını söylemek hiç yanlış olmaz. İnsanları başarılı yapan etkenler nelerdir? Peki, hayata karşı kazanan insanların farklı yaptıkları şeyler nelerdir? Uygulayabileceğiniz 10 düşünce şekli ile sizde başarılı olup, gerçek kazananlar listesine adınızı yazdırabilirsiniz.

1.Başarının kısa sürede elde edilemeyeceğini bilirler.
Gerçek kazananlar kısa süreli sonuçlar yerine uzun süreli sonuçlara odaklanırlar. Başarı onlar için belli bir hedefe ulaşmak için sabırla çalışmak demektir.

2.Başarısız olmaktan korkmazlar.
Başarısızlıklarının öz güvenlerini kırmalarına imkan tanımazlar. Bir kez olsun, istediklerine karar verdiklerinde, onu elde ederler ne zaman olursa olsun.

3.Kalplerinin sesini dinlerler.
Steve Jobs’un dediği gibi “İnsanların fikirlerinin,  kalbinizin sesini engellemesine izin vermeyin.” Gerçek kazananlar, insanların kendi düşüncelerine müdahale etmelerine izin vermezler.

4.Kendi fikirlerini konuşurlar.
Dobra dobra konuşmaktan çekinmezler.  Fikirleri doğru olmadığını bilmerlerine rağmen, cevaplarını başklarına göre değil kendi hislerine göre verirler.

5.Sürekli olarak sınırlarını zorlarlar.
“Sınırlar yoktur.  Orada sadece yayla vardır, orada kalmak yerine ötesine geçmelisiniz.” – Bruce Lee

Gerçek kazananlar her zaman yeni zorluk arayışları içerisindediler. Varolan yeteneklerini geliştirirlerken, yeni yeteneklerini öğrenmekten keyif alırlar.

6.Ortaya koyduklarıyla konuşurlar.
Nasıl yapacaklarından için endişelenmek yerine, istedikleri şeyi başarmak için çok çalışırlar. Hayattaki gerçek kazananlar eylem odaklıdır. Başarılı olmak için sadece kazanma düşüncesine sahip olmanın yeterli olmadığını bilirler. Ortaya koydukları onların yerine konuşur zaten, başarı kendini gösterir.

7. En iyisinden daha azıyla yetinmezler.
İyi olmaktan memnun olmazlar, hep en iyi olmak için çalışırlar. İsteksizce bir şeyler yapmak istemezler.  Yapmak istedikleri ne olursa olsun, her zaman ileriye doğru adım atarlar.

8.Problem çözücüdürler.
Problemlere pozitif tutumla yaklaşırlar ve kendilerine sürekli “Daha iyisi için ne yapabilirim?” sorusunu sorarlar. Problemlerden şikayetçi olmak yerine çözüm bulmaya inanırlar.

9.Sonuçlara inanırlar.
Sonuç odaklıdırlar. Başarıyı zamanla ve gösterilen eforla yargılamak yerine ortaya çıkan sonuçla yargılarlar. İlk planlarının çalışmadığını öğrendiklerinde, gerekli ayarlamaları yapıp tekrar uygulamaya geçerler.

10.Kalabalığı takip etmezler.
Gerçek kazananlar sürü psikolojisine sahip değildir. Başkalarının izlediği yolları takip etmek yerine kendi yollarını çizmeye odaklanırlar. Hayatta gerçekten yapmak istedikleri ve onları mutlu eden şeyler, seçimlerini belirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.