wisc-4-zeka-testiWisc-4 Zeka Testi’nin Türkiye geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları tamamlanmıştır. 2013 ya da 2014 yıllında piyasaya çıkması beklenmektedir. Wisc-4′ün uygulamasını sadece bu testin eğitimini Türk Psikologlar Derneği’nde alanlar yapabileceklerdir.

Wisc-dört uygulanamya başladıktan sonra Türkiyedeki en kapsamlı ve en güvenilir zeka testi uygulaması olacaktır. Şu anda yaygın olarak kullanılan Wisc-r zeka testi 1970’li yıllarda geliştirilmiş bir testtir. Artık eskimiş olan bu test çocuklarda zekayı ölçmek amacıyla kullanılmaktadır. Wisc-4’ün kullanıma geçmesiyle birlikte bu testlerde daha güvenilir sonuçlar alınacaktır.

Wisc-4 piyasa çıktığı andan itibaren Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde uygulanmaya başlanacaktır.

2 Yorum | Wisc-4 Zeka Testi
  1. Bu testin eğitimi ne zaman verilmeye başlanacak acaba

    • Wisc-4 Türk Psikologlar Derneği tarafından yayınlandığı zaman eğitimleri yine Türk Psikologlar Derneği bünyesinde verilecektir.


[yukarı]

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi bizimle paylaşın ve size yardımcı olalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazar Hakkında


Fenomen Psikoloji Ankara Çankaya Uzman Psikologlarla hizmet veren bir kurumdur. Çocuk ve ergen psikolojisi, yetişkin psikolojisi, evlilik ve aile sorunları, aile danışmanlığı, cinsel sorunlar, psikolojik ölçme ve değerlendirme konularında uzman ekibiye hizmet vermektedir. Bilgi ve randevu için 0312 446 40 76 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.