Uzman Psikolog Suphi TUNÇ Yorumları

Uzman Psikolog Suphi TUNÇ

Uzman Psikolog Suphi TUNÇ

Bu sayfada, Uzman Psikolog Suphi Tunç’tan psikolojik destek ve psikoterapi hizmeti almış danışanlarının yorumlarını bulabilirsiniz.

 

 Danışan: Delal Geldiği Uzman: Uzm. Psikolog Suphi TUNÇ

Her insanın içinde küçük bir çocuk vardır… kimisinin ki mutlu kimsinin ki acı…Ben içimdeki o küçük acı cocugu susturmayı tercih etmiştim ki sevgili kıymetli ”Suphi” hocam karşıma çıktı…Ellini uzatıp içimde ki çocugu konuşturdu onu sevdi ona güven verdi ve korkularından arındırdı….Nasıl bir teşekür edebilirim bilmiyorum… Yaşadıgım o korkunç olaydan sonra karşı cinse güvenim yoktu korkularım o kadar yogun ve savunmasızdı ki…. Yüregim yangın yeri gibiyken bana tekrar güneşin doguşunu umudu sevmeyi tekaradan hatırlatı sonsuz saygılar ve sevgilerimi iletiyorum…

 

Danışan: platess Geldiği Uzman: Uzm. Psikolog Suphi TUNÇ

VAJİNUSMUS DENEN O İLLET….O ilk gece korkusu bütün benliğimi kaplamıştı.Kendi kendime bile dokunmaya cesaret edemeyen ben,tüm düğün gecesi boyunca hatta günler öncesinden korkuya kapılmıştım.Kendimi eşime nasıl vereceğim korkusu aklıma geldikçe,davulun sesi kulağımda değil beynimde çınlıyordu.ne misafirleri görebildim ne de düğün eğlencesini…Nişanlım anlayışlı,medeni bir insandı.Ona bu konudaki korkumdan bahsettiğimde gülerek merak etme dediğini biliyorum ama onun dikleşen pantalonundan çok korkuyordum.İnternetten de araştırdığım kadarıyla böyle sorunları olan kadınlar birleşme sorunu yaşıyorlardı…evet düğün bitmişti ve ben o korktuğum vakte gelmiştim…Olan oldu…işte vakit geldi…yapamadık başaramadık…eşim beni aşıp benimle birleşemedi…Aslında istiyordum ama yapamadık…utanıyorum söylemeye ama kaç ay geçmişti ve biz karı-koca olamadık tam anlamıyla…artık eşim de bana karşı kabalaşmaya başlamıştı…bu konuda yardım almaya karar verdik ancak daha önce gittiğimiz birkaç yerde yine başarılı olamadık…o an için ilaçla eşimi ve beni hazırlıyorlardı…hatta bir merkezde beraber bile olduk ama evde kendi kendimize denediğimizde bendeki kasılmalar yeniden başladı…Daha sonra Suphi Beyle tanıştık…Kadın doğum uzmanı muayene edemeyince beni,onu çağırmıştı…sorunumu anladı ve eşimle beni tedaviye aldı…ona güveniyordum…tavsiye ettiği şeyleri uyguladım ve inanın canım hiç yanmadı ve benim içimdeki korkumun da kaybolmasına sebep oldu…ve ben evet,onun sayesinde başardım…ona müteşekkirim…eşim de elbet…aslında bunları yazarken utanıyorum…umarım adımı yazmazsınız… kimsenin bilmesini istemem…fakat benim gibi arkadaşlar varsa size uzman psikoloğumu tavsiye etmek istiyorum ki benim gibi siz de normal bir kadın olmayı başarın diye…

 

Danışan: Eda Ş. Geldiği Uzman: Uzm. Psikolog Suphi TUNÇ

SUPHİ TUNÇ…O benim canım psikoloğum. Eskimiş bir gemi gibi ha battım ha batıyorum dediğim bir anda tanıdım kendisini.Hani hepimizin dibe vurduğu anlar vardır ya, bulunduğunuz yerin daha aşağısı yoktur.Tam böyle bir anda sessiz çığlıklarımı duyan, sessizliğime ses veren hayatımdaki en önemli değerdir kendisi. Eğer bir pazıl gibi parçalarınız apayrı yerlere dağıldıysa doğru adrestesiniz.Çünkü O sizi bir bütün haline getirir.Siz istediğiniz kadar dağıtın kendinizi O toplamaktan yorulmaz. Kendine has tarzı,yüzünden hiç eksik olmayan tebessümü, kendine güveni, samimiyeti ( ve bir insan hem bu kadar samimi olup hemde nasıl bu kadar mesafesini koruyabilir hayranım bu ince çizgiyi korumasına )soğukkanlılığı ve işini bu kadar severek yapması zaten başarısının sırrını gösteriyor.Siz kendinizden vazgeçseniz bile O sizden vazgeçmez.Siz ümitlerinizi yitirsenizde O sizden ümidini yitirmez.Aslında sahip olduğunuz ve farkedemediğiniz yeteneklerinizi,yönlerinizi keşfetmenizi sağlar.Kaybettiğiniz sizi bulur yani.O maddeden çok insan sağlığına ve mutluluğuna önem verir O’nunla dialoğunuz o dört duvar arasında sınırlı kalmaz.İhtiyacınız olduğu her an O’na ulaşbilirsiniz ve her aradığınızda aynı kibar ses tonuyla karşılar sizi ve telefonda dahi seanstaymış gibi ilgilenir sizinle.Hastalarıyla o kadar ilgilenir ve sahiplenir ki evinizde ve sosyal yaşantınızdaki herşeyi takip eder seans bitti süre doldu çık demez.O’nun yanındaykende ve sonrasında da sizinle ilgili herşeyle ilgilenir.İnsanlık için küçük ama sizin için attığınız büyük bir adım onu çocuklar gibi sevindirir, gözünüzden akan bir damla yaş O’nu hüzünlendirir hissedersiniz ama O soğukkanlılığından hiçbirşey kaybetmez. Kısacası, gerçekten anlatılmaya değer bir insan. ANKARA çok şanslı böyle bir psikoloğa sahip olduğu için.O olmasa naparım bilmiyorum.Bir insanda aranılabilecek iki özellik akıllı ve vicdanlı olmasıdır. O bu iki özelliğede sahip.Tanımazsanız gerçekten büyük bir fırsatı kaçırmış olursunuz.Gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim ve O’nu tanıyınca bana hak vereceğiniz mükemmel bir doktor.

 

Meslektaş Yorumu: Psikolog İzzet Gülü Uzman: Uzm. Psikolog Suphi TUNÇ

Uzm. Psk. Suphi Tunç… Hacettepede birlikte aynı sınıfta okuduk… İlk atandığımız şehir olan ve benim halen kaldığım, onun ise bir yıl sonra ayrıldığı Malatya’da takriben 1 yıl kadar birlikte çalıştık… İş çıkışlarında kaldığı öğretmen evine giderken sürekli mesleğimiz ve sorunları hakkında konuştuğumuz, bilgi paylaşımı yaptığımız, özel olmayan bir kaç danışma görüşmesine katıldığım ve izlerken içimden “işte tam bir psikolog” dediğim eşsiz insan… Literatüre tümüyle hakim, işin sanatsal yönüne son derece vakıf, nosyonu bu işin doğasına uygun, mesleğimize hani “tam onikiden” derler ya, aynen o şekilde uygun düşmüş kıymetli meslektaşım… Soğukkanlı, olması gerektiği kadar sıcak, işinde titiz ve bilgili, güven veren duruşu ve kişiliğiyle aynı meslekte olmaktan (her nekadar pek görüşemesek de) herzaman için kıvanç duyduğum dostum… Ankara’daki herkese elimi vicdanıma koyarak gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim uzman… Uzun bir ömür, aynı yolda her daim başarılı bir yaşam dileğiyle.

 

Danışan: Fatma Geldiği Uzman: Uzm. Psikolog Suphi TUNÇ

Yıllardır süren çektiğim boğulma hissi depresyon beni anlamayan doktorlar ve psikologlardan sonra Suphi Beyle tanıştım.Kısa sürede sancıyan ruhuma ilaç oldu.Boğulma hissi geçti.Sanki dünyaya sığmıyordum.insanlardan kaçıyordum yaşamak anlamsız her şey çok saçma geliyordu.Suphi Beyin desteği sayesinde yaşamaya başladım.Hayata acı dolu bir pencereden bakmıyorum artık.Suphi Bey susmayan iç sesimi susturdu ve kendimi yönetmem konusunda bana yardımcı oldu.Hiç düzelmeyeceğimi düşünüyordum ama artık kendimi hasta bile hissetmiyorum.Suphi Bey kendime inanmamı güvenmemi kendimle barışmamı sağladı.Kendisi ile tanıştığım için çok şanslı hissediyorum.Bana güven veriyor Suphi Beyi herkese tavsiye ediyorum.

Danışan: Tuba Geldiği Uzman: Uzm. Psikolog Suphi TUNÇ

Küçükken yasadıgım cinsel taciz nedenıyle Suphi Beyle tanıştım. yaşadıgım bu tacizden dolayı kendımı berbat hıssedyordum.hiç kımseye anlatamadığım hayatımı cok etkıleyen bu olayı paylasmak ıcın randevu aldım.ılk gıttıgımde nasıl anlatacagımı bılmıyordum. Utanıyordum ve kendımı suçlu ,kötü hıssedıyordum. Aslında ınsan psıkologa gıderken sankı geçmişi mı değiştirecek yasadıgım olayı bana nasıl unutturacak dıye düşünmeden edemıyor. Ama Suphı Beyı tanır tanımaz bu düşüncemın yanlıs oldugunu fark ettım.Duruşu konuşması yaklaşımı bana güven verdı.yaşadıgım üzücü olayın benım suçum olmadıgını anladım. ondan daha önce yardım almadıgım ıcın kendıme kızıyorum. Bu travma nedenıyle cinsellikten hep uzak durdum.erkek arkadas edınemıyordum. Evlilikten korkuyordum. Cinsellıkten hep kaçıyordum. Kendısınden 2 ay destek aldım. Yardımları sayesınde yaşadıgım kötü anılarımın etkısı hayatımdan çıktı. Şimdi evliyim  ve eşimle çok mutluyuz. Her türlü cinsel sorununuz için Suphi TUNÇ‘a mutlaka basvurmalısınız

Danışan: Kardelen Geldiği Uzman: Uzm. Psikolog Suphi TUNÇ

Eşimle birbirimizi çok seviyoruz.Ancak sürekli tartışıyoruz hiç önemli neden yokken birbirimizi kırıyoruz.Birbirimizden uzaklaşmaya başlamıstık.Aramızdakı iletişim problemlerimiz nedeniyle profesyonel yardım almamız gerektiğine karar verdim.Ancak eşimi profesyonel yardım almak konusunda ikna etmem hiç kolay olmadı.Sonunda eşimi ikna ettim. Psikolog ararken en yakın arkadaşımın önerisi üzerine Suphi Beye basvurduk.Bireysel terapide de çift terapisinde de başarılı bir uzman.Evliliğimizde  davranışlarımızdan kaynaklanan hatalarımızın olduğunun farkına vardık.Mutlu bir çift olmak için neleri yapmamız neleri yapmamamız konusunda bizi bilgilendirdi.Eşimle artık daha iyi anlaşıyoruz aynı sorunlar için tekrar tekrar tartışmıyoruz.Evliliğinizde sorunlarınız varsa eşinizle iletişim kuramıyorsanız birbirinizi anlamadığınızı düşünüyorsanız Suphi Bey den yardım almalısınız. Oldukça başarılı bir uzman.