Aile Danışmanlığı ve Evlilik Terapisi

ankara evlilik aile terapisiAile Danışmanı, Evlilik Danışmanı, Evlilik Psikoloğu, Aile Terapisti, Evlilik Terapisti arıyorsanız doğru yerdesiniz.Evlilik ve Aile Danışmanı çiftlere yaşadıkları problemi bir psikolog eşliğinde profosyonel yardım alarak çözme imkanı verir. 

Aile danışmanlığı, evlilik terapisi, çift terapisi bir arkadaş sohbeti, öğüt verme ya da sadece dert dinleme değildir. Faydalı olduğu bilimsel yöntemlerle ispat edilmiş tekniklerin bir süreç içinde uygulanmasıdır.

Son yıllarda boşanma oranları ciddi bir artış göstermektedir. Birbirlerini çok severek evlenen bireyler, evlendikten sonra hayal kırıklığına uğrayabiliyor, karşılaştıkları problemlerle baş etmekte güçlük yaşayabiliyorlar. Böyle durumlarda, problemler çözümsüz bir hal almadan bir aile danışmanı ve evlilik danışmanı ndan evlilik terapisi ve aile danışmanlığı almak, problemlerinize farklı şekillerde bakarak çözüm yolları geliştirmenizi, iletişim sorunlarınızı aşmanızı ve daha kaliteli bir evlilik hayatı yaşamanızı sağlayabilir.

Ayrıca evlenmeden önce nişanlık ve flört döneminde,bir çift terapistinden yardım almak; size,  yaşadığınız problemleri henüz başlangıç aşamasındayken keşfetmek ve çözüm üretmek konusunda çok yardımcı olacaktır. İlişkinizin geleceğine yatırım yaparak daha mutlu bir evliliğin temellerini atabilirsiniz. Ayrıca evlilik öncesinde, evlilik, aile içi iletişim ve cinsel konularda bireysel ve çift eğitimleri alabilirsiniz.

Yardım Alabileceğiniz Başlıca Evlilik ve Aile Sorunları

 • Aile içi iletişim problemleri

 • Şiddetli Geçimsizlik

 • Üvey Anne ve Üvey Baba Olmak

 • İkinci Evlilikler ve yaşanan problemler

 • Evlilik problemleri

 • Cinsellik problemleri

 • Boşanma öncesinde, sürecinde ve sonrasında psikolojik danışmanlık

 • Gelin kaynana sorunları

 • Boşanma ve çocuk üzerindeki etkileri

 • Öfke Problemleri

Evlilik ve Aile Danışmanlarımız

Psikolog Randevu

Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

 Uğur Mumcu Cad. No:54/1 (Ziraat Bankası Üstü) Çankaya Ankara

[yukarı]
4 Yorum | Aile Danışmanlığı ve Evlilik Terapisi
 1. Erkek arkadaşımın ailesi ile bir takım sorunlar yaşadık ki üstelik beni tanımamalarına rağmen bir sürü iftira attılar..erkek arkadaşım benim yanımda ve her şeyin farkında..bu sorunu nasıl çözebileceğimiZi bilmiyoruZ..benim ailemden yana sıkıntı yok fakat erkek arkadaşımın ailesi sıkıntılı..bu ciddi ve acı bir gerçek..yardım istiyoruz..birbirimiZi çok seviyoruz..bu yüzden kopmak ayrılmak istemiyoruz..

  • türk aile yapısında genelde kadınlar, erkeğin ailesinin en ufak şeyini sorun eder, erkekler küçük şeylerle uğraşmaz. aynı sorun bende var. karım, aileme karşı ön yargılı. benim, eşimin ailesiyle sorunum yok. sebebi eşimin ailesinin her şeyine kulp takmamam. biraz alttan alma olsa, biraz koca hatırı için idare etme olsa sorun kalmayacak. emin olun anneniz melek, kaynananız da şeytan değil. o insanlar büyüğünüz biraz idareci olun görürsünüz her şey yoluna girecek. ama nefsinizi kocanızdan çok sevdiğiniz için onu zor durumda bırakıyorsunuz.

 2. Benim esinle ilk evlendigimde her şey çok güzel ve iyiydi çocuğumuz oldu her şey daha da iyi oldu renk oldu ama gezmelerimiz birbirimize vakit ayirmamiz kalmadi oğlum 4 yasinda ikinci çocuğum oldu her şey daha da değişti ve her şey çok iyiyken tam tersine döndü ses Lee yükselmeye ve ilgisizliğe tavan yapti hic bir şeyle ilgilenmez oldu yatagi ayirdi tabikibbenzese soğukluk lar başladı ben ona verdigim.değerin karsiligini alamaz oldum sürekli yok demsi her konuda beni yıpratmaya başladı

 3. Merhaba. Ben Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet öğrencisiyim. Konusu Aile Danışmanlığı olan bir sunum ödevi aldım. Bu hafta sonu bir aile danışmanı ile kısa bir görüşme yapabilir miyim?


[yukarı]

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi bizimle paylaşın ve size yardımcı olalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>