Histriyonik kişilik testi ile histriyonik kişilik özelliklerinizin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Testten en doğru ve geçerli sonucu almak için mümkün olduğunca samimi ve gerçekçi cevaplar vermeniz gerekmektedir. Aşağıdaki testi kendinize en uygun şıkkı seçerek cevaplayınız.  Ancak şunu unutmayın, buradaki testler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle tanı ya da tedavi amaçlı değildir ve bu amaçla kullanılmaz.

 1. Başkalarının bakışı benim için uyarıcıdır. 2. Bazen 'senaryo yazmak'la suçlandığım olur. 3. Kolayca heyecanlanırım. 4. Daha ileriye gitmek istemediğim durumlarda bile insanları baştan çıkarmaya bayılırım. 5. Başkalarının size yardım etmesi için, her şeyden önce onları kendinize hayran bırakmanız gerekir. 6. Topluluk içinde herkes benimle ilgilenmezse kendimi kötü hissederim. 7. Soğuk ve erişilmez kişilere aşık olma eğilimindeyim. 8. Bazen aşırı kışkırtıcı ve abartılı giyindiğim konusunda eleştiriler alırım. 9. Çıkış yolu bulamadığım durumlarda, kendimden geçtiğim olur. 10. Kendime sık sık, insanlar üzerinde nasıl bir etki bıraktığımı sorarım. 11. İnsanların benim hakkımda ne düşündüğü benim için çok önemlidir.Bir Yorum | Histriyonik Kişilik Testi
 1. Kendimi düşündüğüm şeylerden alıkoyamıyorum.Bi şeyi o kadar kafaya takıyorum ki sabaha kadar düşünüyorum.Her yapılan hareketin altında bişey olduğunu düşünüyorum.Bazen yemek yerken bile düşündüğümden ne kadar yedim tadı nasıldı hiç bi önemi olmuyo benim için ne yapmam gerekiyo nasıl devam etmem gerekiyo gerçekten bilmiyorum.


[yukarı]

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi bizimle paylaşın ve size yardımcı olalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Hakkında


Fenomen Psikoloji Ankara Çankaya Uzman Psikologlarla hizmet veren bir kurumdur. Çocuk ve ergen psikolojisi, yetişkin psikolojisi, evlilik ve aile sorunları, aile danışmanlığı, cinsel sorunlar, psikolojik ölçme ve değerlendirme konularında uzman ekibiye hizmet vermektedir. Bilgi ve randevu için 0312 446 40 76 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.