Kadın ve erkeğin arasında yaş farkı olmasına rağmen birbirlerine ilgi duymaları sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durumun da evlilikle sonuçlanmasını istemeleri gayet doğaldır. Fakat aralarında yaş farkı bulunan çiftlerin kafasındaki en büyük soru işareti bu yaş farkının evlilikleri için ne kadar önemli olduğudur.
Uzman psikolog Beyhan Budak’a göre, insanların farklı yaşlardaki hayattan beklentileri farklı oluyor. Bu da yaşam tarzının farklılığına yol açıyor. Bu da kişilerin birbirine uyumlu olmasını engelliyor. Buna ek olarak ilişkilerin bir süre sonra baba-kız anne oğul ilişkisine doğru dönüş yapma riski de mevcut. Her şey uyumlu olsa bile iki insanın birleşmesi oldukça zorken Budak’a göre yaş farkı gibi bir sorun uyumu iyice zorlaştırabilir.

Evlilikte yaş farkı, kadın erkek yaş farkı

Bir Yorum | Evlilikte Yaş Farkının Önemi ve Etkileri
  1. Yeni bakış açıları kattığınız için teşekkürler.


[yukarı]

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi bizimle paylaşın ve size yardımcı olalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Hakkında


Fenomen Psikoloji Ankara Çankaya Uzman Psikologlarla hizmet veren bir kurumdur. Çocuk ve ergen psikolojisi, yetişkin psikolojisi, evlilik ve aile sorunları, aile danışmanlığı, cinsel sorunlar, psikolojik ölçme ve değerlendirme konularında uzman ekibiye hizmet vermektedir. Bilgi ve randevu için 0312 446 40 76 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.