Kimse boşanmak için evlenmez. Ancak özellikle günümüzde boşanma vakaları ile oldukça sık karşılaşmaktayız. Bu vakalarda boşanmanın aileye etkisinin ise olumsuz olduğunu görmekteyiz. Ancak ergenlik dönemindeki çocuklarda boşanmanın etkileri daha farklı olabiliyor.
Uzman psikolog Beyhan Budak’a göre, ergen çocuk boşanmaya öfke ile karşılık verebiliyor. Bazen anne-babasına, bazen kendisine, bazen de çevresine bu öfkeyi gösterebiliyor. Buna ek olarak kendisini yalnız hissetmesi, arkadaşlarının onun hakkında düşünecekleri, disiplin problemleri, madde problemi olasılığı, cinsel davranışlar ve okul başarısında düşüş olasılıklarıyla karşılaşılabiliniyor.

Bir Yorum | Boşanmanın Ergenler Üzerindeki Etkisi
  1. Merhaba damla ben biz eşimle 4yil once boşandık bir kızımız var 15 yaşında her şeye çabuk sinirleniyor tabiri caizse nabza göre şerbet veriyor ben sinir hastasıyım kizim için ne yapabilirim yardım edin lütfen saygilar


[yukarı]

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi bizimle paylaşın ve size yardımcı olalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Hakkında


Fenomen Psikoloji Ankara Çankaya Uzman Psikologlarla hizmet veren bir kurumdur. Çocuk ve ergen psikolojisi, yetişkin psikolojisi, evlilik ve aile sorunları, aile danışmanlığı, cinsel sorunlar, psikolojik ölçme ve değerlendirme konularında uzman ekibiye hizmet vermektedir. Bilgi ve randevu için 0312 446 40 76 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.